UV dezinfekcija

UV sistem za čisto in varno pitno vodo”

Brez mikrobov in kemikalij

UV SISTEM BISTRA

– učinkovita rešitev v boju proti mikrobom

Prijazna UV dezinfekcija

Izraz dezinfekcija se nanaša na postopek uničevanja ali preprečevanja rasti mikroorganizmov, ki prenašajo bolezni. Kaj to v resnici pomeni? Obstajata dve glavni vrsti dezinfekcije: kemična in fizična. Kemična dezinfekcija se zgodi, ko se kemična snov doda neki snovi, odvisno od snovi, ki jo dezinficiramo, medtem ko pri fizični dezinfekciji kemičnih snovi ne dodajamo ničesar. Mestne čistilne naprave običajno uporabljajo klor/kloramine (kemično spreminjanje) za dezinfekcijo vodnega vira. Vendar obstaja veliko vrst mikroorganizmov, kot sta kriptosporidij in giardija, ki so običajno odporni na klor/kloramin. Sistem UV Bistra, uporablja fizično spreminjanje in ubije te vrste kloru odpornih mikroorganizmov, voda pa bo imela enak okus, enak vonj in ne bodo nastale nove spojine. Voda bo preprosto postala svobodna od kontaminacije z mikroorganizmi.

UV doziranje energije

Preprosto povedano, mestna voda/komunalna voda zahteva minimalno UV dozo energije 16mj za ustrezno dezinfekcijo vodnega vira. Voda iz vodnjaka zahteva minimalno dozo 30mj za dezinfekcijo vodnega vira in površinska voda (izviri, jezera itd.) zahteva 40mj.
Sistemi BIstra UV bodo oddajali stalno minimalno dozo 30mj do 15 GPM. To vam bo zagotovilo vrhunsko zaščito in varovalo vašo družino pred širokim spektrom mikroorganizmov in bakterij. Zato je sistem Bistra UV tako pomemben in je vrhunska izbira za zaščito vas in vaše družine.

Mikroorganizmi

Ker obstaja veliko različnih vrst mikroorganizmov, ki se lahko nahajajo v pitni vodi, so potrebne različne ravni UV energije (doze) za inaktivacijo vsakega izmed njih.

ESCHERICHIA COLI
B.SUBTILIS
LEGIONELLA
CRYPTOSPORIDIUM
GIARDIA LAMBLIA

Na primer, E. coli zahteva nekoliko drugačno dozo UV svetlobe za inaktivacijo kot kriptosporidij, saj sta genetsko različna. Dobra novica je, da so tipični bakteriološki kontaminanti, ki se nahajajo v vodi, enostavno inaktivirani z uporabo UV svetlobe.

  • E. coli na primer inaktiviramo z dozo 6,6 mJ/cm², oba, Giardia lamblia in kriptosporidij, pa se izkoreninita z dozami manj kot 10 mJ/cm². Čeprav je UV učinkovit proti vsem oblikam bakterioloških kontaminantov, virusi običajno zahtevajo najvišjo dozo za popolno uničenje.
  • V nekaterih primerih, kot je adenovirus, je za inaktivacijo potrebna doza UV 165 mJ/cm². Ker je ta doza običajno veliko višja kot so ocenjeni tradicionalni UV sistemi, se običajno uporablja pristop z več pregradami (uporaba klora ali kloramina v kombinaciji z UV) za obravnavo inaktivacije virusov (tipično uporabljeno v mestnih aplikacijah).

UV proces

Ko voda teče skozi UV reaktor, je izpostavljena UV svetlobi, ki jo oddaja žarnica, kar povzroči genetsko spremembo v mikroorganizmih, ki so prisotni v vodi. Ta genetska sprememba povzroči, da mikroorganizmi ne morejo več replicirati in ustvarjati kolonij. Ne pozabite, da je edino, kar mikroorganizmi počnejo v življenju, replicirati in ustvarjati kolonije, zato zbolimo, če jih zaužijemo v velikih količinah skozi našo pitno vodo, zato mikroorganizmi, ki ne morejo replicirati, niso tisti, s katerimi bi se morali ukvarjati. Ti organizmi lahko vstopijo v naš sistem in preprosto prehajajo skozi, ne da bi povzročali kakršno koli bolezen ali težavo.

Tehnologija žarnic

Nizkotlačne žarnice so po naravi monokromatske in oddajajo svoj spektralni izhod pri eni sami valovni dolžini.

Prednosti

  • Fizičen proces, brez dodajanja potencialno škodljivih kemikalij.
  • Takojšnja dezinfekcija, brez potrebe po rezervoarjih za zadrževanje, kot pri kloriranju.
  • Brez spremembe okusa, vonja, pH vrednosti ali prevodnosti vode.
  • Brez rokovanja s toksičnimi kemikalijami, vključno s posebnimi zahtevami za shranjevanje.
  • Brez stranskih produktov dezinfekcije (npr. THM).
  • Zelo nizka poraba energije.
  • Brez odstranjevanja koristnih mineralov.
  • Zelo nizki začetni stroški in zmanjšani operativni stroški v primerjavi z drugimi tehnologijami.
  • Okolju prijazno.
  • Univerzalno sprejet postopek obdelave za pitne in ne-pitne vire.
  • Avtomatsko, nenadzorovano delovanje.
  • Enostavno vzdrževanje, brez gibljivih delov, ki bi se obrabili.
  • Varno za uporabo, če sledimo smernicam proizvajalca.

Vgradnja

Opcija vgradnje UV svetilke v vašem domu je na vhodu vode v objekt ali lokalno npr. pod kuhinjskim pultom, v kombinaciji z izbranim filtrirnim sistemom.

Primer montaže

UV dezinfekcija za vodo

Če bi želeli imeti čisto in mikrobiološko varno pitno vodo, priporočamo vgradnjo UV dezinfekcijskega sistema. Sistem UV dezinfekcije vode zagotavlja mikrobiološko varno pitno vodo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja